Užitečné informace o Mexicu a Cancunu

Otázky a odpovědi

V Cacúnu panuje téměř po celý rok slunečné počasí. Nejteplejší měsíce jsou duben, květen, červen, červenec, srpen, září a říjen. Nejvíce deštivé jsou měsíce červen a říjen.

Časový posun : UTC−6

Měna: Mexické peso, aktuální kurz 1,4 Kč

Očkování: V Mexiku není třeba se nechat očkovat

Vízum: Občané ČR a SR nemusí žádat o vízum, při vstupu automaticky obdržíte razítko, které opravňuje k pobytu v zemi na 3–6 měsíců, musíte mít platný cestovní pas

Letenky: Lze zakoupit zde:

Typy aktivit v Cancúnu

Navštívením mayského města Chichén Itzá se slavnou pyramidou Kukulkan, zapsanou na seznamu UNESCO, je jeden ze sedmi nových divů světa. Toto místo je vzdáleno přibližně 190 km od Cancúnu, což představuje přibližně dvouhodinovou jízdu autem. V Chichén Itzá můžete také vidět největší hřiště na rituální míčovou hru pelota.

 

Typy aktivit v Cancúnu

Na mexickém poloostrově Yucatán se skrývají tisíce zatopených jeskyní známých jako cenotes. Pro Maye představovaly bránu do podsvětí nebo posvátné místo pro odvádění obětí bohům. Osvěžující a průzračně modré vody, osvětlené slunečními paprsky, vytvářejí až tajemnou atmosféru. Sladkovodní cenotes jsou ideální pro plavání, přičemž podvodní svět s rybami a dalšími živočichy láká i milovníky potápění. Cenotes ale nemusí být ukryté jen ve skalách, narazíte na ně i v džungli, kde se tváří jako jezírka. Pro Maye představovaly nejen magická místa, ale i důležité zdroje pitné vody.

Karibských pláží v Cancúnu je mnoho, mezi ty nejkrásnější patří Playa Ballenas, Playa Delfines, Playa Las Perlas, Playa Tortugas, Playa Caracol, Playa Chac Mool.

Těšit se můžete na výlety na ostrovy Isla Mujeres, Cozumel, Isla Contoy a návštěvu měst Tulum, Coba, Bacalar.

Krásné karibské pláže v Cancúnu

  • 1 Playa Ballenas
  • Playa dos Delfines
  • Playa Las Perlas
  • Playa Tortugas
  • Playa Caracol
  • Playa Chac Mool

Výlety na ostrovy Isla Mujeres, Cozumel, Isla Contoy, návštěva města Tulum, Coba, Bacalar.